ماهی قرمز

ماهی قرمز به طور حتم از نظر قدمت جزو قدیمی ­ترین ماهیانی است که بشر با آن مأنوس شده است. در ایران این ماهی به عنوان سمبل خوشبختی از عهد قدیم بر سر سفره هفت سین حضور داشته و به همین مناسبت نسبت به تربیت و پرورش آن در بیشتر نقاط به ویژه نواحی مرکزی ایران کوشش و مراقبت ­های فراوانی انجام شده است.

این ماهی همه چیز خوار و به نسبت پرخور است و موطن اصلی آن معمولاً در سیبری و جنوب شرقی آسیاست ولی هنوز در این مورد عقاید مختلف و گوناگونی وجود دارد. انتشار این ماهی توسط انسان صورت گرفته و به این علت این ماهی در رودخانه­های اروپا هم دیده می­شود. از این نژاد، ماهیان حوض طلایی و سایر انواع آن مانند دم چادری، سر شیری و چشم آندوسکوپی که در چین و ژاپن پرورش داده می­شوند به وجود آمده­ اند.

در قرن 17 این ماهی به عنوان ماهی تزئینی وارد اروپا گردید و از آن هنگام پرورش آن در ایتالیا، جنوب فرانسه و پرتغال معمول گشت. به علاوه این ماهی به طور وحشی نیز در رودخانه­ های جنوب اروپا پراکنده و انتشار یافته است. در فرانسه بیش از 2 قرن و در ژاپن بیش از 4 قرن است که معرفی شده است. در ایران نیز این ماهی در حوض ­های دریای خزر، دریاچه ارومیه، هامون سیستان و رودخانه کارون یافت می­شود. امروزه با اصلاح نژاد و بهره­گیری از یک سلسله تجاری ژنتیکی، ماهی­ های بسیار زیبا و با ارزشی از آنها به دست آمده و نام گلد فیش یا طلاماهی نیز بر آنها نهاده شده است.

ماهی طلایی (Carassius auratus) یکی از کپور ماهیان استنوهالین و تخم ­گذار آب شیرین می­باشد، که در صنعت آکواریم بسیار رایج می­باشد. نژادهای مختلف ماهی طلایی (گلدفیش) در سراسر دنیا مورد توجه و علاقه­ ی مردم و پرورش دهندگان قرارگرفته است.

ویژگی­ های ماهی شناسی

دندان حلقی یک ردیفی (4-4) : بیشینه درازا 35 (میانگین 18) سانتیمتر؛ بیشینه وزن تا 2500 (میانگین 197) گرم؛ بدن این ماهی از نظر شکل ظاهری شبیه ماهی کپور و ماهی برکه ­ای می­باشد. شکم و پهلوها نقره ­ای فام و باله دمی فاقد خال­ های سیاه است. تعداد فلس بر روی خط جانبی آن 32-28 عدد و اولین کمان آبششی در انواع رشد یافته دارای 50-39 عدد خار می­باشد. دهان نیمه تحتانی است؛ فلس ­ها بزرگ و ضخیم و دندانه­ دار است. پرده صفاق آنها تیره است و فاقد سیبیلک می­باشد و اکثرا ماده ­زا می­باشند.

زیست شناسی

این ماهی در آب های ساکن و تقریباً ساکن با سرعت ناچیز که پوشیده از گیاهان آبزی و دارای بستر نرمی می­باشند و یا در آب مرداب، هم در حوض و هم در آکواریوم به خوبی می­تواند زندگی کند و غالباً همراه ماهیان برکه­ ای دیده می­شوند. نکته بسیار جالب درباره زیست­ شناسی این ماهی این است که این ماهی می­تواند از تخم­ های لقح نیافته نیز به وجود آید. در واقع بعد از تخم ریزی، اسپرم (این اسپرم می­تواند متعلق به ماهیان نر همین زیرگونه یا اسپرم سایر کپور ماهیان باشد) وارد تخم می­شود ولی با آن ترکیب نشده، از بین می­رود و تنها باعث تحریک تخم شده و شروع به تقسیم می­کند. از تخم­ هایی که عمل لقاح در آنها انجام گرفته است فقط ماهیان ماده به وجود می­آیند. چنین تولیدمثلی را Gynogenese می­گویند. بنابراین ماهیان ماده نیز قادر به حفظ و بقای نسل خود می­باشند.

رشد ماهی حوض نقره­ای در کشورهای اروپای شرقی؛ سریع بوده و در بعضی نقاط پرورش این ماهی معمول است این ماهی هنگامی که در سن 4-3 سالگی دارای طول 20/15 سانتیمتر است بالغ می­شود. هنگامی که مواد غذایی فراوان باشد این ماهی در اواخر سن 2 سالگی نیز بالغ می­گردد.

ماهی غیربومی و در مقابل شرایط نامساعد محیطی مقاوم است؛ اکثراً ماده­ زا هستند و در 3-4 سالگی بالغ می­شوند. زمان تخم­ریزی برحسب دمای آب در ماه های فروردین و اردیبهشت بوده و دمای آب مناسب برای تخم­ریزی 22-18 درجه سانتی­گراد می­باشد.

تعداد تخم­ ها 380-16 هزار عدد می­باشد که در سه مرحله افشانده می­شوند و دوره انکوباسیون آنها 7-5 روز می­باشد. لاروها دارای بدنی شفاف هستند به طوری که به آسانی می­توان اندام­های داخلی آنها را مشاهده نمود. لاروها توسط غده­ هایی که در سر دارند خود را به گیاهان آبزی می­ چسبانند و پس از طی دوره آرامش و جذب کیسه زرده، شروع به تغذیه از پلانکتون­ ها می­کنند. رنگ بدن این ماهیان ابتدا خاکستری یا سبز زیتونی است ولی پس از چند ماه و برخی از آنها پس از 2 سال تغییر رنگ می­ دهند.تغییر رنگ در بعضی از آنها کم و در برخی اصلا دیده نم ی­شود.

انواع رنگ ماهی گلدفیش

رنگ ماهی قرمز بسیار متنوع است و این ماهی ­ها می­توانند دارای رنگ یکنواخت یا مخلوط باشند. رنگ سفید، زرد، نارنجی، قرمز روشن یا قرمز براق و رنگ سیاه، رنگهای یکنواخت آن را تشکیل می­دهند.

رنگ قرمز و زرد، قرمز و سیاه، سیاه و سفید، صورتی قرمز، قرمز و سفید؛سیاه و آبی، صورتی و قرمز، قرمز و سفید، سیاه و آبی و گاهی در هم شدن چند رنگ، رنگ­های مخلوط آن را به وجود می­آورند.

انواع نژادهای ماهی طلایی

ماهی طلایی به دلیل راحتی در نگهداری و تکثیرپذیری آسان در شرایط مصنوعی، کارهای اصلاح نژادی زیادی رویش انجام شده که باعث بوجود آمدن نژادهای متننوعی از این ماهی شده است. همچنین لازم به ذکر است که کارهای تحقیقات زیادی روی این نژادها انجام شده و بین نژادهای مختلف آنها هم نژادهای مختلطی را به وجود آورده­اند.

انواع نژادهای ماهی طلایی عبارتند از:

  1. کالیکو
  2. ردکپ
  3. کله شیری
  4. اوراندا
  5. بلک مور
  6. گلدفیش مرواریدی
  7. رنچو

کالیکو

ماهی کالیکو

ماهی اوراندا

ماهی اوراندا

ماهی گلدفیش ردکپ

ماهی گلدفیش ردکپ

ماهی مرواریدی

ماهی مرواریدی

تغذیه

رژیم غذایی ماهی قرمز همه چیزخواری است. پس از مرحله لاروی ابتدا نوزدان ماهی قرمز از جلبک­ ها تغذیه کرده، سپس به مانند ماهی کپور در استخر یا حوض شروع به کندوکاو در بستر می­نمایند و از غذاهایی مثل کرمها و نوزادان حشرات و غذای کنستانتره و … استفاده می­کنند.

البته در مورد تغذیه ماهی در آکواریوم و یا تنگ باید ذکر کرد که حتماً از غذاهای مخصوص ماهی گلدفیش استفاده شود و از دادن نان و بیسکویت و غیره به دلیل بر هم زدن خواص فیزیکی- شیمیایی آب خودداری نمود.

نحوه تغذیه

غذا باید به گونه ­ای به ماهی داده شود که بیش از حد نباشد، غذا روی آب نماند و یا به زیر آب هم نرود چون غذای اضافی باعث برهم خوردن تعادل آب شده، در نتیجه­ ی آن ماهی دچار بیماری می ­شود. بهتر است در شبانه­ روز بین یک یا دو بار به ماهی غذا دهید. ماهی باید بین 1 تا 4 دقیقه غذا را بخورد.

نکات مهم هنگام خرید ماهی قرمز

قبل از خرید حتماً تنگ مناسب را انتخاب کرده، آن را شسته و ضدعفونی کنید. ظرف نگه داری از ماهی باید دهان باز باشد. تنگ ماهی را 24 ساعت قبل از خرید آب­گیری نمایید. (به منظور حذف کلر)

مشخصات ماهی سالم

ماهی­ای سالم که باله­ هایش فاقد چسبندگی باشد و در طول بدن نیز رشته­ های پنبه ­ای شکل، نقاط سفید رنگ و جوش­ های سفید مشاهده نشود.

نکات مهم برای نگهداری ماهی قرمز

بهتر است همیشه 2/3 تنگ را از آب پر کرده و بقیه بدون آب باشد. (می­ توان از فیلتر و یا هواده استفاده کرد)

ماهی قرمز مقاوم بوده و در دمای اتاق به راحتی زندگی می­کند (10 تا 25 درجه­ ی سانتی­گراد دامنه­ ی تحمل ماهی است)

تغییر دمایی یکباره برای ماهی استرس ­زا و در نتیجه بیماری­ زا است.

ظرف ماهی قرمز نباید در معرض تابش نور مستقیم خورشید باشد (تغییر روز و شب یا نور غیرمستقیم احساس شود)

نکات مهم در هنگام تعویض آب

تنگ ماهی بسته به میزان غذا دهی و تراکم ماهیان در طول هفته نیاز به تعویض آب دارد.

هیچ گاه تمام آب را به یکباره تعویض نکنید.

اگر مجبور شدید تمام آب را تعویض نمایید، حتماً از آب بدون کلر استفاده کنید.

همیشه سعی شود که کمتر از نصف ظرف را تعویض کنید (1/3 حجم آب قابل تعویض است).

قبل از تخلیه با یک وسیله چوبی و یا به وسیله ی دست (با دستکش) آب کف ظرف را به هم زده تا فضولات در آن معلق شود، سپس آب را خارج کنید.

 

  • منبع : ماهنامه نسخه حیوانات

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *